Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Motorový skútr Kentoya Sharky 125 4T překvapí nejen svou cenou, ale i designem skloubeným s pořádnou sílou 6,6 kilowatt.

TEST skútru Kentoya Sharky 125: Velký dravec za malé peníze

Kentoya Sharky 125 4T

Vložit video na:

aktualizováno 03.06.2010, 13:33 | 03.06.2010, 13:23 | TN.cz / Jindřich Kodíček

Motorový skútr Kentoya Sharky 125 4T překvapí nejen svou cenou, ale i designem skloubeným s pořádnou sílou 6,6 kilowatt.

Motorové skútry s kubaturou 125 jsou ideálním dopravním prostředkem pro ucpané silnice velkých měst, stejně tak jako pro menší výlety v okolí vašeho bydliště.  My jsme právě jeden takový skútr podrobili pečlivému testování.

 

Malý a levný

 

Kentoyu Sharky 125 4T uvádí do pohybu vzduchem chlazený čtyřtaktní motor s výkonem 6,6 kW, se kterým hravě překonáte hranici sedmdesáti kilometrové rychlosti. Takže ve městě nebudete zaručeně brzdit provoz.

 

Fotogalerie

1 / 8 Otevřít fotogalerii

 

Výhodou je i dvojí startování. To elektrické při rychlém uvedení do provozu a nebo to mechanické, když vám třeba dojde baterka.

 

Na jízdní vlastnosti si uživatel Sharkyho rychle zvykne, ačkoliv se zprvu může zdát, že vás nepřirozeně vynáší při vyšší rychlosti ze zatáček.

 

Výbava? Výbava!

 

Malý Sharky rozhodně nepatří do kategorie drahých skútrů a proto ho v některých ohledech musíme brát s malou rezervou. Přesto má ale tento model, v hodnotě třiceti tisíc korun, rozhodně co nabídnout. Například svým moderním a dravým designem konkuruje i mnohem dražším skútrům.

 

SHARKY 125 4T
(Foto: TN.cz)

 

Mezi zajímavé přednosti patří i indikátor mobilního signálu, který využijete zejména, když se vám někdo při jízdě snaží dovolat a váš telefon je hluboko v útrobách zavazadlovém prostoru pod sedačkou. Ten je mimochodem podle našeho soudu až příliš malý a riskujete s ním, že se vám do prostoru nevejde integrální helma, ale jen klasický "kokosák“.

 

Nezvyklou výbavou je bezpečnostní alarm. Využijí jej zejména motorkáři, kteří by Sharkyho parkovali v místech zvýšené kriminality. Pozor si ale musejí dát na velmi citlivý spouštěč varovného signálu, který může spustit i všetečný obdivovatel, který by si Sharkyho prohlížel nejenom svým pohledem.

 

Náročně pro nenáročné

 

Sečteno podtrženo: Kentoya Sharky je spolehlivý, rychlý a obratný skútr, jehož pořizovací náklady vás nepřijdou na víc jak třicet tisíc korun. Daní za cenovou dostupnost vám bude méně úložného prostoru a někomu bude vadit i čínský původ tohoto stroje. S touhle mašinou se ale rozhodně ve městě neztratíte. Ať ve městě, tak i na malých vyjížďkách mimo ně.

https://www.facebook.com/fandatv
18 hlasů
Vaše hodnocení