Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Dead Rising je série, která se vyznačuje jednodušším příběhem, otevřeným světem a především likvidací zombíků na milion a dva způsoby. Víc než o cokoli jiného jde tady o to, užít si rozmlácení nemrtvých všemi myslitelnými i nemyslitelnými možnostm...

Dead Rising 4 – Santa naděluje zombíky

Dead-Rising-trajler1

Vložit video na:

aktualizováno 03.01.2017, 16:45 | 03.01.2017, 16:35 | FANDA / kom

Dead Rising je série, která se vyznačuje jednodušším příběhem, otevřeným světem a především likvidací zombíků na milion a dva způsoby. Víc než o cokoli jiného jde tady o to, užít si rozmlácení nemrtvých všemi myslitelnými i nemyslitelnými možnostmi. Je libo umlátil je pokladnou nebo nafukovací dětskou hračkou? Výtečně, tady máte možnost! Dead Rising je především oddychová zábava a tahle hra nebere sebe sama příliš vážně.

Vážně pojatých her s příběhy na rozhraní umění a dramatu je všude kolem celá řada. Čas od času je ale potřeba jen tak vyrazit do ulic a dělat si, co vás napadne. Od toho je tady právě Dead Rising čtyřka, která navazuje svou možností zabíjet zombíky jakoukoli libovůlí na předchozí díl, který byl zpočátku dostupný pouze na Xbox One. Nedávno se dostal i na Playstation, Xbox má teď ale díky čtyřce znovu navrch.

 

Fotogalerie

1 / 11 Otevřít fotogalerii


Nechci spoilerovat, proto ve svých recenzích nastíním příběh vždy jen velmi stručně a nejinak tomu bude i v tomto případě– fotograf Frank West se po letech vrací do městečka Willamette v Coloradu, kde v minulosti došlo k zombii apokalypse. Během takzvaného Black Friday tam k apokalypse dojde znovu a kontrolu nad městem a celou zamořenou zónou přebírají vojáci. Úkolem Franka je za pomoci jeho studentky, Frank totiž vyučuje žurnalistiku, zjistit skutečnosti o tom, co se tam opravdu stalo. Tady skončím a nechám vás příběh, který zabaví přibližně na 10 hodin, odkrývat samotné.


Během úkolů, které, jak už jsem nastínil, nejsou nijak hlubokomyslné (to ale v žádném případě nevylučuje zábavnost!), se budete prodírat hordami, doslova tisíci, zombíků. Jsou všude a hlavní premisou hry je vyřádit se na jejich odklízení. Můžete je sejmout autem, nafackovat růčo, omlátit jim o hlavu bejsbolku nebo je rozstřílet kulometem. Nebo buďte originální a využijte blueprinty, na které během putování za příběhem narazíte a které vám umožní vytvořit si naprosto jedinečnou zbraň. Třeba meč, kterým všechny zombíky zmrazíte, nebo palici vypuzující jed, kterou to té hordě pěkně vysvětlíte. V zásobě ale můžete mít i luk na petardy, kterým vystřelíte do davu nemrtvých a jakmile petarda vybuchne, bude z toho pěkný zombohňostroj :)


Kreativitě se meze nekladou a proto se můžete postupně dopracovat i k úpravě vozidel a vyrobit si z auta obrněný transportér, zabíjením zombíků dostáváte body, které pak můžete utratit za takzvané skilly, tedy vylepšení Franka Westa – déle mu vydrží zdraví, zbraně budou mít vyšší účinnost, auta vydrží déle apod. Klasika, nic invenčního, ale všechno skvěle funguje a ani po mnoha hodinách mě nepřestávalo bavit najíždět rozjetým autem do hordy, vystoupit a pomlátit je vytuněnou palicí.

 


Hra je zasazena do Vánočního období, proto je všude sníh, hraje vánoční hudba, prostředí je vánočně vyzdobené a všechno vypadá opravdu velmi detailně. Musím vývojáře pochválit, jakou si dali práci i s těmi nejmenšími detaily. Schválně se zajděte podívat do některého domu třeba na kuchyň. Takovou bych klidně bral doma :) Grafika je opravdu povedená, i když nezřídka kdy narazíte na úsměvné chyby jako zombík ve skále nebo padající snímkování. Zatímco zombík na místě, kde je nepravděpodobný jeho výskyt, působí úsměvně, padající snímkovací frekvence už narušuje zážitek ze hraní a vývojáři by se na to měli zaměřit. Především u závěrečného souboje je to opravdu nepříjemné.


Famózní je soundtrack, který hře dodává opravdu fantastickou atmosféru. Povedená je hudba především v menu, není problém se do ní zaposlouchat a pak zjistit, že už jste v menu strávili fakt dost času a zase by to chtělo vrátit se ke hraní ;)
Trošku je škoda, že v singlu není kooperativní režim a nemůžete hru procházet s přáeli, vynahradí to ale takový trošku chudší multiplayer, který najdete v menu a umožňuje například společnou likvidaci hord zombíků.


Dead Rising je opravdu zábavná hra, kde se vyřádíte do sytosti, a to nejenom zabíjením nemrtvých nebo tvorbou originálních zbraní, ale třeba i možnostmi kosmetických úprav hlavní postavy. Ačkoli nejsem zrovna fetišista na převlékání virtuální postavy, tak tady mě to bavilo. Tahle hra se nebere příliš vážně a to je zatraceně dobře. Užijte si jí jako naprosto odpočinkový titul, jehož primárním úkolem je vypnout mozek a prostě se vyblbnout. Už teď se těším na pátý díl :)

https://www.facebook.com/fandatv
0 hlasů
Vaše hodnocení