Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Závodit se dá na ledasčem, stačí jen troška fantazie a sehnat nějaké ty soupeře. Závody na travních sekačkách splňují obojí.

Bláznivé závody travních sekaček. Videa

Závody sekaček

Vložit video na:

aktualizováno 19.11.2012, 00:00 | 19.11.2012, 00:00 | dpo

Závodit se dá na ledasčem, stačí jen troška fantazie a sehnat nějaké ty soupeře. Závody na travních sekačkách splňují obojí.

Sekačky jako sportovní nářadí začali organizovaně používat asi jako vůbec první angličtí farmáři na počátku sedmdesátých let minulého století. V roce 1973 ve vesnici Wisborough Green v západním Sussexu v Anglii se v hospodě partička zemědělců, nejspíše pod vlivem zázvorového piva, hecla a uspořádala první závody na svých sekačkách mezi sebou. Na tomto základě pak vznikla Britská asociace závodních sekaček, která dodnes pořádá závody i britská mistrovství.

 

 

Podobné závody se začaly pořádat koncem sedmdesátých let i v Austrálii a v polovině osmdesátých let se objevily i v USA. I tam vznikly národní asociace závodních sekaček a sport od těch dob vesele kvete. Ostatní svět samozřejmě nezůstal pozadu, především ve Finsku, kde mají rádi vše, co smrdí benzínem a dá se na tom jezdit, se závody travních sekaček staly velmi populární. Na prvním videu se můžete podívat, jak se jezdí ve Finsku, na dalších jsou pak typické podniky pořádané zmiňovanou britskou asociací.

 


 

https://www.facebook.com/fandatv

závod ve sjezdu horských kol Red Bull Rampage

Nejšílenější a nejbrutálnější závod horských kol na videích »

Záběry snowboardistů a lyžařů, kteří se řítí mezi zasněženými skalisky vrhajíce se do šílených propastí a z vysokých srázů, jsou už docela běžné. Ono se to ale dá dělat i s horskými koly, podívejte se… ... více»

závod Baja 1000 - 2

Baja 1000 – šílený pouštní závod »

Symbolem pro dálkové pouštní závody se stala rallye Dakar (dříve Paříž-Dakar). Jenže o skoro deset déle se jezdí jiný slavný pouštní závod – Baja 1000. ... více»

Wolfgang von Trips

Zabijácký závod na okruhu v Monze »

Formule 1 je fenomén motoristického sportu už desítky let. Za tu dobu se na okruzích velkých cen odehrálo mnoho dramat. To nejtragičtější se odehrálo na Monze v roce 1961. ... více»

závod Red Bull Donkey Cross - 1

Šílený závod na oslech a motorkách »

Když se mluví o závodních autech nebo motorkách, každého zajímá, kolik mají koní. V Řecku se ale jezdí motokrosové závody, při nichž jezdci mají kromě koní v motorkách i osly, a to skutečné! ... více»

Extrémní motokros

Rozbíječi motorek se škrábou do kopců. Videa »

Vedle klasických motokrosových závodů na uzavřených okruhových tratích se jezdí i speciální disciplína, která by se dala nazvat rozbíjení motorek. ... více»

34 hlasů
Vaše hodnocení