Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Už jste do své e-mailové schránky dostali nějaké to varování o konci světa? A už jste slyšeli o tzv. galaktickém či nulovém pásmu, kterým má Země zanedlouho projít? Ne?

Galaktické nulové pásmo aneb Nevalí se na nás konec světa

Galaxie
zdroj: NASA Galaxie
aktualizováno 09.11.2012, 14:01 | 09.11.2012, 13:55 | dpo

Už jste do své e-mailové schránky dostali nějaké to varování o konci světa? A už jste slyšeli o tzv. galaktickém či nulovém pásmu, kterým má Země zanedlouho projít? Ne?

Předpovědí o konci světa se během lidských dějin objevilo nesčetně, některé doby na ně byly bohatší, jiné méně. V posledních několika letech se jich opět objevilo poněkud větší množství a ukazují na konec letošního roku. Je třeba připomenout, že podobné předtuchy se šíří hlavně v dobách, kdy se lidská společenství ocitají v nějakých krizích, ekonomických či sociálních. Celosvětová hospodářská krize posledních let je typickým příkladem podhoubí, ve kterém raší poplašné zprávy a předzvěsti o konce světa či přelomu věků.

 

Přesně do tohoto rámce zapadá i údajná zpráva NASA všem vládám světa, že země projde čímsi, co se nazývá galaktické nebo také nulové pásmo. Jde o klasický příklad tzv. hoaxu, tedy poplašné zprávy či nepravdivého a obtěžujícího sdělení. A na co že se máme údajně podle NASA připravit, co to galaktické pásmo je? Podle autorů zprávy prý celá sluneční soustava 21. prosince tohoto roku projde přes galaktické pásmo, v němž se nešíří žádné energie, proto nejspíš také nulové pásmo. Prý tedy lidstvo přijde např. o elektřinu, ale zmizí prý i magnetické a gravitační pole. Na několik dní navíc nastane úplné temno a totální ticho (kvůli nemožnosti šíření energií). Lidé budou trpět iluzemi a dokonce až 10 procent světové populace toto několikadenní období nepřežije.

 

Ve zprávě jsou také rady, jak se na přechod pásma připravit. Lidé mají odejít do přírody, vzít si s sebou zásoby na 2 měsíce a připravit se na to, že jediným výdobytkem civilizace bude oheň. Země prý z pásma definitivně vystoupí kolem 7. února příštího roku. Vlády prý však nechtějí obyvatelstvo informovat, protože nevědí, jak si přechodem pásma poradit.

 

Galaxie
(Foto: NASA)

 

Předně je velmi úsměvné tvrzení, že galaktické pásmo znamená zmizení všech energií, tedy včetně magnetického a gravitačního pole Země. Pokud by taková situace nastala, pak by byly všechny rady autorů hoaxu, jak se na přechod pásma připravit, zbytečné. Prostě vše na povrchu zemském by se odporoučelo do vesmíru. Další úvahy už prohlubují absurdnost jenom dalšího pošahaného proroctví o konci světa, které se ovšem jmenuje přechod galaktického pásma.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tyhle konce světa už jsme přežili

 

Možná by se například správný zálesák rád dozvěděl, jak si může rozdělat oheň v doporučovaných příručních kamnech v pásmu, kde se nešíří žádná energie. A jak by se vůbec mohl o to pokusit, když je život živých bytostí založen na přijímání a výdeji energie. Tedy jak je možné, že by zemřelo jen 10 procent lidstva? Možná to dokazuje, že naprostá většina lidí jsou roboti, ovšem i ti fungují díky příjmu elektrické energie z akumulátorů, tedy zase špatně. Možná bychom se mohli zeptat nějakých vesmírných dětí nebo mimozemšťanů, až přiletí…

https://www.facebook.com/fandatv

raketoplán Dream Chaser

Nahradí tenhle prcek americké raketoplány? »

Velké raketoplány, někdejší chlouba americké astronautiky, jsou již v muzeích a náhrada za ně stále do vesmíru nelétá. Nicméně v USA se pracuje na několika projektech nových vesmírných lodí, a to včetně miniraketoplánu. ... více»

raketoplán Discovery - 2

Podívejte se, jak se raketoplány připravovaly na start »

Před rokem se uzavřela kariéra amerických vesmírných raketoplánů a žádná plnohodnotná náhrada za ně vlastně dodnes nelétá. Vy se ale můžete podívat na to, jak se před časem připravovaly na start. ... více»

kosmodrom Bajkonur

Podívejte se, jak to chodí na kosmodromu Bajkonur »

Nejstarším stále činným pozemským kosmodromem na světě je dnes kazašský Bajkonur, který má pronajatý Ruská federace, která jej i spravuje. ... více»

Kozel z Popovic letěl do stratosféry - 5

Kozel z Popovic se dostal do stratosféry! Video »

Pivo se většinou pije, to dá rozum, ale dají se s ním dělat i jiné věci. Co takhle jej poslat tam, kde se prohánějí pouze jen stíhačky a špionážní letouny? ... více»

vesmírná loď Orion

Tahle loď možná poletí na Mars »

Naděje americké pilotované kosmonautiky se upínají ke několika projektům, jedním z nejpokročilejších je projekt známý jako Orion. ... více»

31 hlasů
Vaše hodnocení