Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Podle průzkumu, jenž provedla EU na reprezentativním vzorku 27 818 občanů členských států Unie, si každý čtvrtý dotázaný myslí, že si ženy můžou za znásilnění samy!

Znásilnění se zlehčuje

Znásilnění
zdroj: Thinkstockphotos Znásilnění
aktualizováno 27.12.2016, 00:00 | 27.12.2016, 00:00 | blog.cz

Podle průzkumu, jenž provedla EU na reprezentativním vzorku 27 818 občanů členských států Unie, si každý čtvrtý dotázaný myslí, že si ženy můžou za znásilnění samy!

Článek je převzatý z blogu http://kocickanejkrasnejsi.blog.cz.

A já se ptám, jak je to možný? Po těch letech bojů za rovnoprávnost. Po letech zvyšovní kvality společnosti. Demokratizování. Posilování bezpečnostních složek. Školení odborníků i laické veřejnosti. Jak je krucinál možný, že společnost, která se pokouší už nějaký ten pátek honosit titulem Vyspělá, může dospět k takovému závěru?

Usilovně se pokouším zkrotit emoce, přestože je mi na zvracení a porušila jsem i sobě daný slib o nepoužívání sprostých slov na blogu. Ale pořád mi to nejde. Takže se zaměřím na fakta.

Z průzkumu vyplynulo, že si více než každý čtvrtý občan EU, myslí, že za určitých podmínek, si žena za znásilnění může sama. Ony "určité podmínky" z výzkumu taky vyplynuly. Tušili jste například, že znásilnění je v pořádku, pokud je dotyčná opilá? Nebo zfetovaná? Nebo pokud si k sobě domů přivede doprovod, tak si o to vyloženě říká? (Pozn. On ten doprovod často nemusí být ani vyžádaný, násilník se prostě přidá a pod záminkou Já tě doprovodím, se pak vetře do bytu a to je jako omluva?) Další omluvou pro znásilnění je pak podle 11 % dotázaných fakt, že holka je vyzývavě oblečená. Nabízí se poznámka, že při nabídce v oděvních řetězcích má holka na výběr buď znásilnění, nebo klášter. Dalších 10 % dotázaných si myslí, že pokud oběť nedala dostatečně najevo nesouhlas, nebo se příliš nebránila, tak je to v pohodě.

Můžete mi vysvětlit jak se to stalo?

Hrajeme si na osvícenou vyspělou společnost na vrcholu kulturního žebříčku a přitom z průzkumů v eřejnýho mínění vypadne tohle?

Aby znechucení dosáhlo vrcholu, tak když přihlédneme k výsledkům pouze v ČR, je to ještě horší. Když z průzkumu vyjmeme pouze Čechy, tak zjistíme, že celých 42 % dotázaných si myslí, že znásilnění je za těch určitých podmínek OK.

A já abych se bála vylézt na ulici.

Přečetli jste si v poslední době noviny? Zpráv o znásilnění je dost a statistika nelže. V České republice je nahlášeno 1 až 2 znásilnění denně. Denně. A to se předpokládá, že nahlášených je cca 8 % případů. Bereme-li v potaz, že ročně se nahlásí zhruba 547 znásilnění. A že toto číslo je jenom 8 % z celkového počtu, tak reálně v ČR dojde k 6 837 znásilněním ročně. A to už je hnusně vysoké číslo.

42 % Čechů si myslí, že si to část z těch holek zasloužila.

Svým způsobem je tenhle přístup důvodem proč bývá nahlášeno pouze 8 % ze všech znásilněných. My jsme totiž hrozně cool a vyrovananí, až do chvíle, než přijde na znásilnění. Nevíme jak se s tím vyrovnat, ikdyž jsme v pozici teoretického pozorovatele, který nemá s obětí třeba ani nic společného. A nejsnazší je bagatelizovat. A kdo víme jak to bylo. Ona to byla dost rajda. Furt se tahala s chlapama. A nosila nemožně krátké sukně. Jestli ona si to nakonec nezasloužila.

Oběti se stigmatizují. A to vyrovnání se s traumatem moc nepomáhá.

To byl mimochodem další kouzelý výsledek průzkumu. Pokud měla žena více sexuálních partnerů, tak si znásilnění vlastně zasloužila. Pecka, že?

A mně se dělá blivno. Ze všech stran poslouchám o tom, jak jsme vyspělá a kulturní společnost a jak nás ti škaredí muslimmáci přijdou všechny povraždit a poznásilňovat a my sluníčkáří se ješě budeme divit.

Nevím, nevím. Česká republika přijala zatím 150 žadatelů o azyl. Ještě ani jeden se o nic nepokusil, jsem si totiž jistá, že taková zpráva by naplnila stojaté vody českého internetu a ještě bychom se dočkaly přímého přenosu z veřejného lynče na televizi Nova. Ale přitom si téměř polovina našich rodných bratří čechů myslí, že si některé ženy můžou z aznásilnění samy. Přitom je v ČR ročně znásilněno kolem 6 500 žen. A jistě ne muslimy.

Bojím se. Ani ne znásilnění. Ani ne války. Ani ne invaze mimozemských vetřelců. To jsou všechno věci, kterých se bojím pořád, ale čím dál tím víc se bojím lidí kolem sebe. Lidí, kteří se dlouhé století vyvíjeli, reformovali, kultivovali. A přitom se vůbec nic nenaučilil a nic nepochopili. A myslí si, že je to OK vzít si něco násilím. Protože silnější vyhrává. A já se hrozně bojím, že jsme se tím vrátili do pravěku.

Další články autorky najdete na jejím
blogu.

https://www.facebook.com/fandatv
1 hlasů
Vaše hodnocení